معرفی انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه علم و فناوری مازندران

معرفی دانشگاه:

دانشگاه علم و فناوری مازندران در کیلومتر 3 جاده دریای چهارفصل شهرستان بهشهر واقع گردیده‌است.

این دانشگاه با عنوان واحد اقماری دانشگاه علم و صنعت ایران، در سال 1373، و با پذیرش 91 دانشجو در دو رشته مهندسی صنایع و برق آغاز به کار نمود. این واحد در سال 1391 به مرکز آموزش عالی و در سال 1392، از مرکز آموزش عالی به دانشگاه علم و فناوری مازندران ارتقاء یافت. پس از استقلال دانشگاه و به دنبال پیگیری‌های صوزت گرفته از سوی میئولین وقت، تعداد رشته‌های تحصیلی به 9 رشته و تعداد دانشجویان به حدود 1851 نفر افزایش یافت. به دنبال تصویب نمودار سازمانی دانشگاه، دو معاونت اداری مالی و فرهنگی دانشجویی و آموزشی، پژوهشی و فناوری ایجاد شد. در ادامه و به دنبال افزایش تعداد داشجو و همچنین گرایش‌‌های تحصیلی، نمودار سازمانی دانشگاه تغییر و گسترش یافته و معاونت فرهنگی و دانشجویی از تاریخ 6 بهمن 1392 از معاونت اداری و پشتیبانی جدا و به عنوان معاونت مستقل در دانشگاه شروع به فعالیت نمود. پس از استقلال حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی، مدیریت‌های فرهنگی و اجتماعی، دانشجویی، تربیت‌بدنی و مرکز بهداشت، درمان و مشاوره پزشکی نیز شکل گرفت. در همین راستا و به منظور ساماندهی بهتر فعالیت‌های دانشجویی، با بکارگیری کارشناسان خبره در هر بخش، خواسته‌های فرهنگی، هنری اجتماعی، ورزشی، صنفی، رفاهی دانشجویان نیازسنجی، برنامه‌ریزی و اجرا گشته‌است.

این دانشگاه در حال حاضر دارای تعداد 3 دانشکده، 21 رشته گرایش، 41 استاد، 2511 دانشجوی روزانه و شبانه و 71 کارمند می‌باشد.

معرفی دانشکده:

با استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران از دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 1392، دانشکده مهندسی شیمی و صنایع در سال 1396 تاسیس شد تا رسالت خود را در حوزه‌های آموزش، پژوهش و مشاکت در توسعه‌ اقتصادی و اجتماعی و با توجه به مسیر تحول ماموریت دانشگاه‌های کشور بیش از پیش عهده‌دار شود. دانشکده مهندسی شیمی و صنایع دانشگاه علم و فناوری مازندران در برگیرنده‌ی سه گروه مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و مهندسی عمران است. در سال‌های اخیر، افزایش اعضای هیئت علمی فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان، افزایش قابل توجه فضای آموزش و همچنین تجهیز آزمایشگاه‌ها زمینه مناسبی را برای همکاری با صنایع مرتبط به منظور رفع معضلات صنعتی منطقه فراهم نموده‌است.

گروه مهندسی صنایع هم‌زمان با شروع کار دانشگاه علم و صنعت ایران – واحد بهشهر در سال 1373 کار خود را با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی (گرایش تولید صنعتی) به عنوان یکی از پیشروان مهندسی صنایع در منطقه شمال کشور آغاز نمود و در حال حاضر این گروه در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد (گرایش سیستم‌های کلان) فعال است و با بهره‌گیری از کارگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی مجهز، قابلیت‌های مناسبی در انجام فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و صنعتی دارا می‌باشد.

گروه مهندسی شیمی در سال 1390 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد (گرایش پدیده‌های انتقال) آغاز به کار نموده و در حال حاضر در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد (گرایش فرایند‌های جداسازی) فعال است. این گروه با بهره‌گیری لز آزمایشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی مجهز (مانند آزمایشگاه‌های فناوری‌های زیست محیطی، نانو سیالات و ترموسیتیک) از پتانسیل بالایی در انجام فعالیت‌های آموزشی ، پژوهشی و صنعتی برخوردار است.

گروه مهندسی عمران در سال 1392 فعالیت خود را با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی آغاز نموده‌است. این گروه نیز با تجهیز آزمایشگاه‌هایی مانند مکانیک خاک، مقاومت مصالح و تکنولوزی بتن اقدامات مناسبی را در ارتباط با واحد‌های صنعتی پی‌ریزی نموده و آینده‌ی روشنی را برای دانشجویان ترسیم نموده‌است.

معرفی اعضای هیئت علمی:

نام و نام خانوادگی سوابق و مرتبه علمی پست الکترونیک
دکتر مهدی رنجبر بورانی دکتری مهندسی صنایع مدیر گروه مهندسی صنایع Mehdi.ranjbar@mazust.ac.ir
دکتر مصظفی حاجی‌آقایی کشتلی دکتری مهندسی صنایع mostafahaji@mazust.ac.ir
دکتر هادی عبدالله‌زاده سنگرودی دکتری مهندسی صنایع Hadi.abdollahzadeh@mazust.ac.ir
دکتر سید محمود قلعهه‌بندی دکتری مهندسی مکانیک ghalehbandi@mazust.ac.ir
دکتر نوید صاحب‌جمع‌نیا دکتری مهندسی صنایع n.sahebjamnia@mazust.ac.ir
دکتر مهدی محمودجانلو دانشجوی دکتری مهندسی صنایع Mehdi.mahmoodjanloo@mazust.ac.ir

معرفی انجمن علمی مهندسی صنایع:

انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه علم و فناوری مازندران در ابتدای دهمین دوره خود پس از بررسی‌های گوناگون و برگزاری گفتگو‌هایی در فضایی دوستانه و صمیمی با مسئولین دانشگاهی، گروه مهندسی صنایع و دانشجویان و با استفاده از تجربیات اعضای انجمن سابق نیاز‌های موجد را شناسایی کرد و سپس با برنامه‌ریزی‌های هوشمندانه که با همکاری گروه مهندسی صنایع و همچنین دانشجویان رشته مهندسی صنایع همراه بود، برنامه‌های مکرری را از جمله: سمینار‌های تخصصی، جشن‌ها، بازدید‌های پژوهشی و صنعتی و کارگاه‌های آموزشی برگزار نمود تا بزرگترین معضل موجود که عدم ارتباط میان دانشجو و دانشگاه در فضای خارج از کلاس‌های آموزشی بود رفع و رجوع گردد.

همچنین در طی این دوره با استفاده از استعداد‌ها و پتانسیل‌های موجود در گروه مهندسی صنایع و دانشجویان رشته جهت تدریس دوره‌های تخصصی موجب ایجاد اعتماد به نفس و حس خودباوری و همچنین درآمد‌زایی دانشجویان گردید.

برگزاری سمینار‌های تخصصی، تعدد کارگاه‌های آموزشی و تعدد بازدید‌های علمی و صنعتی در دانشگاه بی سابقه بود که انجمن علمی مهندسی صنایع به این مهم دست یافت و در پایان سال تحصیلی 97-1396 با برگزاری اولین گردهمایی مهندسی صنایع به موجب رفع خستگی، آمادگی دانشجویان برای امتحانات و همچنین ایجاد فضای صمیمی و دوستانه  بین اساتید و دانشجویان یک اتفاق ویژه را رقم زد که امید است که در سال‌های آتی و در دوره‌های بعدی انجمن علمی نیز ادامه‌دار باشد.

تاریخ تاسیس شماره دوره شورای مرکزی برگزاری انتخابات
1386 10 09/08/1396
تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات تعداد نفرات کاندیدای شورای مرکزی تعداد نفرات عضو شورای مرکزی
80 12 5
تعداد کل دانشجویان دانشکده در رشته‌ها و گرایش‌های مرتبط تعداد کل دانشجویان همکار انجمن علمی
250 30
افتخارات انجمن علمی
توضیحات عنوان جشنواره، مسابقه، رقابت مقام
انتخاب به عنوان انجمن برگزیده در دمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت و دریافت لوح و تندیس دومین جشنواره داخلی حرکت انجمن برتر
انتخاب به عنوان مقام سوم در بخش غرفه‌آرایی در دومین جشنواره درون دانشگاهی حرکت و ذریافت لوح دومین جشنواره داخلی حرکت رتبه سوم در بخش غرفه
اسامی دوره فعلی شورای مرکزی انجمن علمی
نام و نام خانوادگی سمت مقطع تحصیلی سال ورود به دانشگاه مدت فعالیت در انجمن علمی (سال) پست الکترونیک
محمدجواد تشیعی دبیر انجمن کارشناسی 1394 1 JavadMT7697@gmail.com
دانیال صالحی نجف آبادی عضو انجمن کارشناسی 1394 1
محمد رسولی عضو انجمن کارشناسی 1394 2 M97rasouli@gmail.com
سمیه لطفیان امیردهی عضو انجمن کارشناسی 1395 1 Lotfian.somayeh@gmail.com
فاطمه حسین‌پور عضو انجمن کارشناسی 1395 1 fatemehhosseinpourgraily@gmail.com

خلاصه‌ای از مهمترین فعالیت‌های انجام‌شده:

 • برگزاری کارگاه‌های آموزشی نظیر:
 • کارگاه آموزشی Excel در دو گروه
 • کارگاه آموزشی MSP در دو گروه
 • کارگاه آموزشی Matlab
 • کارگاه آموزشی Office
 • دوره آموزش ISO 9001-2015
 • برگزاری کلاس اصول مدیریت و تئوری سازمان در کنار مزار شهدا
 • برگزاری نمایشگاه کتب دست دوم
 • برگزاری جشن روز مهندس
 • برگزاری جشنواره حرکت
 • برگزاری گردهمایی مهندسی صنایع
 • برگزاری مراسم معارفه ورودی 96
 • برگزاری جشن ازدواج دانشجویی
 • برگزاری سمینار‌هایی نظیر:
 • سمینار هوش هیجانی
 • سمینار با موضوع “رزومه”
 • سمینار با موضوع “کارآفرینی”
 • سمینار با موضوع “آمادگی برای ورود به بازار کار”
 • سمینار با موضوع “گرایش‌های ارشد”
 • انجام بازدید‌های علمی نظیر:
 • بازدید از شرکت فولاد ماشین نکا در دو گروه
 • بازدید درس کنترل کیفیت آماری در دو ترم متوالی
 • بازدید از صنایع دریایی ایران صدرا در دو گروه
 • مسابقه طراحی لوگو
 • راه‌اندازی نشریه انجمن علمی مهندسی صنایع

لوگوی انجمن علمی مهندسی صنایع دانشکاه علم و فناوری مازندران: