معرفی انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد

معرفی انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد

معرفی دانشگاه

مؤسسه آموزش عالی خیام در سال 1371 با صدور مجوز وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در راستای تربیت نیروهای متعهد و متخصص مورد نیاز کشور تأسیس گردید و از سال 1373 با رشته های حسابداری ، نرم افزار کامپیوتر و آمار ( در مقطع کاردانی)  شروع به کار کرد.

این موسسه همگام با گسترش روز افزون روند بنیادی کردن دانش و تقویت بنیه علمی نسل جوان کشور ، در سالهای آغازین تأسیس خود گسترش یافت و توانست با افزایش چشمگیر توانمندی های خود بطور قابل ملاحظه ای در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه ، علوم انسانی ، هنر و معماری و همچنین رشته های فنی و مهندسی به پذیرش دانشجو همت گمارد ، تا جایی که اکنون یکی از مراکز علمی مطرح در سطح کشور می باشد.

این گسترش ها بی شک نیازمندی مجموعه را به داشتن ساختمانهای جدید آموزشی و اداری و کارگاهها و آزمایشگاههای متعدد به همراه داشت ، لذا احداث ساختمان شماره 2 و متعاقبا ساختمان شماره 3 و گسترش خوابگاهها و نیز ایجاد یک فضای نوین آموزشی و اداری با معماری جدید و امکانات مناسب تر مورد توجه قرار گرفت.

در حال حاضر دانشگاه خیام، از چهار دانشکده علوم پایه، فنی و مهندسی، معماری و شهرسازی و ادبیات و علوم انسانی تشکیل شده است و در مجموع با 67 عضو هیات علمی (تمام وقت و نیمه وقت) و 320 عضو هیات علمی مدعو در قالب 16 گروه آموزشی و 46 رشته تحصیلی در جهت تربیت متخصصین و آینده سازان کشور می کوشد.

بر اساس مصوبات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پس از تایید دانشکده های چهارگانه فوق الذکر، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ 1393/3/3 بصورت اصولی و در تاریخ 1393/4/7 بصورت قطعی با تبدیل موسسه به”دانشگاه غیردولتی_غیرانتفاعی خیام”موافقت به عمل آورد.

معرفی دانشکده

گروه صنایع دانشگاه خیام از از مهر ماه  1388 فعالیت خود را آغاز نمود که انجمن صنایع خیام دو سال بعد یعنی در سال 1390 کار خود را آغاز نموده است.گروه مهندسی صنایع خیام در حال حاضر تنها در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد.

اعضای هیات علمی گروه مکانیک-صنایع دانشگاه خیام:

گروه مکانیک-صنایع دانشگاه خیام متشکل از شش عضو هیئت علمی تمام وقت و بالغ بر سی استاد و مدرس مدعو می باشد.

دکتر ناهید هاشمیان: دکتری مهندسی صنایع

دکتر ابراهیم براتی: دکتری مهندسی مکانیک

دکتر الهام شادکام: دکتری مهندسی صنایع

دکتر ایمان پیش بین: دکتری مهندسی مکانیک

مهندس محمد موسوی: کارشناسی ارشد مدیریت پروژه

مهندس سبحان صفریان: دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک

کارشناس آموزشی گروه:

مهندس ایمان امجدی: دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

امکانات و کارگاه های مهندسی صنایع خیام

کارگاه های رشته مهندسی صنایع خیام عبارتند از:

کارگاه ماشین ابزار

کارگاه جوشکاری

کارگاه ریخته گری

کارگاه اتومکانیک

آزمایشگاه مبانی مهندسی برق

آمار فارغ التحصیلان و پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد گروه مکانیک-صنایع دانشگاه خیام:

جمع فارغ التحصیلان  370

جمع پذیرفته شدگان ارشد 193

سابقه ی انجمن

از فعالیت های پیشین انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه خیام می توان به برگزاری دوره های آموزشی مختلف از جمله دوره اصول طرح نویسی،نرم افزار اکسل و … ؛ برگزاری کارگاه ها و تور های کارآفرینی(زیر نظر علیرضا اردلان کارآفرین و مخترع ملی)،برگزاری نشست هم اندیشی دانشجویان و صنعتگران با حضور مدیران سازمان مدیرین پسماند شهرداری مشهد،برگزاری گردهمایی بزرگداشت روز ملی مهندس با حضور کارآفرینان،سردبیر روزنامه خراسان جناب احدیان،داور بین المللی کشور آقای محسن ترکی و چهره های هنری کشور از جمله ساعد هدایتی و علی کاظمی؛همچنین ارائه ی همایش های انتخاب و ثروت،راهنمای شغلی و تحصیلی با همکاری گروه کارآفرینان جوان(کارمان)،همایش آشنایی با مدیریت زنجیره تامین،همایش کاربرد مهندسی صنایع در سیستم های حمل و نقل شهری،بازدید از شهرک صنعتی بازیافت شهرداری مشهد اشاره کرد.

اما در سال تحصیلی 96-97 گروه جدیدی در انجمن فعالیت خواهند کرد که اسامی آن ها در بالا ذکر شد و برنامه های پیش رو به قرار زیر است:

دوره ها : سرپرستی کنترل کیفیت – آموزش نرم افزارهای ام اس پی و اکسل گمز و لینگو – ایزو و سرممیزی

همایش ها : کنکور ارشد و آشنایی با آن  – مدیریت زنجیره تامین – اصول کتاب خوانی – مهندسی شادی- مقاله نویسی- مهندسی صنایع و سیستم ها – نگارش طرح توجیهی  امید است بتوانیم در راستای تحقق اهداف انجمن و ارتقای سطح علمی رشته و دانشگاه گامی موثر برداریم.

راه های ارتباطی

شماره تلفن داخلی گروه صنایع-مکانیک: 051.35156316

کانال ارتباطی: @Khayyam_sanaye

صفحه اینستاگرام: Sanaye_khayyam

ایمیل: Sanaye.khayym1388@gmail.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/ussaie/domains/ussaie.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4558

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/ussaie/domains/ussaie.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4558