هفدهمین همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع – معرفی همایش

پوستر همایش

بسم الله الرحمن الرحیم

با یاری پروردگار متعال به منظور رشد و تعالی کشورمان و توسعه دانش مهندسي صنايع، هم‌افزايی دانشجويان و ارائه جديدترين مطالب و دستاوردهاي اين حوزه، هفدهمین همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع در تاریخ  27 و 28 ام آذر ماه 98 توسط اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی صنایع به میزبانی دانشگاه “فردوسی” برگزار می‌گردد.

در مورد پیشینه‌ی قوی همایش می‌توان گفت همایش هاي دانشجویی مهندسی صنایع از سال ها قبل در دهه ٧٠ و ٨٠ برگزار می‌گردید اما برای چندین سال برگزاری آن متوقف شد و بار دیگر با همت اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی صنایع احیا گردید. اولین دوره ی آن پس از سال ها با عنوان چهاردهمین همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع در تاریخ 13 و 14 ام سال 95 به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین پانزدهمین دوره در تاریخ 23 و 24 آذر ماه 96به میزبانی دانشگاه یزد و شانزدهمین دوره در تاریخ 28 و 29 آذر ماه 98 به میزبانی دانشگاه الزهرا(س) برگزار گردید . این همایش با عنایت پروردگار و تلاش تیم اجرایی و پشتوانه قوی علمی، با استقبال فراوان رو به رو شد و هم‌چنین همکاری و حضور انجمن های علمی و دانشجویان از دانشگاه‌های سراسر کشور را به دنبال داشت که منجر به موفقیت و برگزاری هر چه با کیفیت‌تر همایش گردید .

امید است با یاری و لطف خداوند و تلاش تیم برگزاری همایش ،بار دیگر شاهد درخشش این رویداد علمی دانشجویی در کشور باشیم.

محورهای همایش:

• محورهای تحقیقاتی جهت ارسال مقاله:

– مدیریت و مهندسی سیستم‌های سلامت

– تصمیم‌گیری و بهینه‌سازی

– مهندسی حمل‌ونقل، لجستیک و زنجیره تامین

– سیستم‌های اطلاعاتی، مدیریت دانش و داده‌کاوی

– مدیریت و مهندسی سیستم‌های کیفیت

– مدیریت سیستم‌های تولید و عملیات

– مدیریت و کنترل پروژه

– مهندسی تعمیرات و نگهداری

• محورهای کاربردی و انتقال تجربه:

– کارآفرینی، تولید و اشتغال

– راه‌اندازی، مدیریت کسب‌وکار و بازاریابی

– الگوریتم‌ها و روش‌های خلاق حل مساله و نرم‌افزارهای کار‌آمد

– تجارب موفق پیاده‌سازی مباحث مدیریت و مهندسی صنایع

– ارتباط مهندسی صنایع با کسب‌وکارهای نو ظهور، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان

– مطالعه موردی در مورد شکل‌گیری شرکت‌های استارت‌آپی دانشجویی

– مطالعه موردی در مورد شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان

نمایه سازی مقالات

Civilica

تمامی مقالات پذیرفته شده در هفدهمین دوره همایش، در سایت www.civilica.com نمایه میشوند.
این مهم باعث میشود اصل مقالات و همچنین مشخصات نویسندگان پس ازاتمام همایش نیز همچنان در دسترس علاقه مندان باشد.

چکیده ای در خصوص دانشکده ی فنی مهندسی دانشگاه فردوسی

بر اساس مصوبه يکصد و چهارمين نشست شورای گسترش آموزش عالی مورخ پنجم اسفند 1353 و با هدف ايجاد يک قطب مهندسی قوی و مناسب در شرق ايران و ايجاد امکانات و شرايط مناسب برای پرورش استعدادهای فنی جوانان، تأمين نيروی انسانی متخصص، اجرای طرح‌های صنعتی و استقلال علمی و صنعتی کشور، دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد تأسيس گرديد

دانشکده مهندسی در مهر 1354 با پذيرش 30 دانشجو در رشته برق و 30 دانشجو در رشته مکانيک فعاليت خود را آغاز کرد ولی به دليل تأمين نشدن کادر آموزشی، رشته مهندسی برق تعطيل شد و دانشجويان اين رشته به ديگر دانشگاه‌ها منتقل شدند و پس از تأمين کادر آموزشی از سال 1358 بار ديگر فعاليت رشته مهندسی در رشته الکترونيک آغاز شد. به دنبال انقلاب فرهنگی در سال 1359 و با ادغام دانشکده مهندسی و دانشگاه کار و پيشه شاخه مشهد، تعداد اعضای هيأت علمی و دانشجويان آن به يکباره افزايش چشمگيری يافت. پيش از اين تاريخ دانشکده مهندسی دانشگاه کار و پيشه، در سه رشته الکترونيک، الکتروتکنيک و راه و ساختمان فعاليت آموزشی داشت.

در سال 1368 گروه رايانه دانشکده علوم نيز به دانشکده مهندسی پيوست و در حال حاضر اين دانشکده از جمله دانشکده‌های معتبر مهندسی در سطح کشور است و با داشتن امکانات و تجهيزات کارگاهی، آزمايشگاهی و تحقيقاتی قابل ملاحظه قطب قوی مهندسی در شرق کشور به حساب می‌آيد.


اینک پس از گذشت 39 سال از آغاز فعالیت دانشکده مهندسی، این دانشکده با زیربنایی حدود 48000 متر مربع فضای آموزشی، اداری، خدماتی، کارگاهی و سالن اجتماعات با بهره گیری از 172عضو هیات علمی مجرب، شامل 58 استاد، 45 دانشیار، 68 استادیار، 1 مربی به همراه کارمندان فهیم و دلسوز به آموزش 2983دانشجوی کارشناسی، 1783دانشجوي کارشناسی ارشد و 675 دانشجوي دکتری در هفت رشته و 68 گرایش مي‌پردازد. ضمن اینکه چهار مرکز پژوهشی فعال شامل مراکز پژوهشی بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی هوا، منابع آب و محیط زیست، برق و کامپیوتر و مهندسی ساخت، تولید و خدمات خودرو در دانشکده به فعالیت مشغول می‌باشند.

دانشگاه فردوسی

دانشگاه فردوسی
دانشکده فنی مهندسی
نمایی از نقشه ی دانشگاه